Do Utrechtu a zpět. Přidejte se k nám
Přidejte se k nám od 14. do 20. října 2024 na pomyslnou cestu do Utrechtu za reformou psychiatrické péče. Jak moc dokážeme překročit milník 1000 km? Kolik společně nakonec urazíme kilometrů? Řekněte o výzvě kamarádům a buďte pojďte do toho s námi :).
S appkou Relive to dáme
Stáhněte si do mobilu či chytrých hodinek appku Relive a přidejte se k výzvě Do Utrechtu a zpět #1000kmprodusevnizdravi. Aby pro Vás byla appka Relive zdarma, je potřeba dát světle šedé „další či přeskočit“ v horním pravém rohu obrazovky mobilu, které se zobrazí zároveň s nabídkou si appku zaplatit. Když dáte „přeskočit“, můžete appku používat zdarma (návod na stažení a vše kolem zde).
Proč Utrecht? Protože Jean-Pierre Wilken!
Je to z Českých Budějovic přibližně 1 000 km. A na tamní univerzitě působí Jean-Pierre Wilken. Profesor, který s kolegou Dirk den Hollander vyvinuli metodu CARe. Komplexní přístup k rehabilitaci osob s duševním onemocněním. Před pár lety byl Dirk den Hollander v Praze a Studio 27 s ním natočilo rozhovor právě o přístupu metodou CARe. Podívejte se na rozhovor s Dirkem na tomto odkazu.
Jako když si do kuchyně místo ručního šlehače pořídíte KitchenAid
My z budějovického FOKUSu jsme se v metodě CARe na jaře 2024 školili (kurz zafinancovala Nadace ČEZ) a postupně některé její nástroje využíváme v práci FOKUSu s lidmi, kteří mají obtíže v oblasti duševního zdraví. Rozdíl mezi dosavadním způsobem naší práce a tím, když používáme nástroje CARe popsala kolegyně Lucka: „Je to, jako když si do kuchyně místo ručního šlehače pořídíte KitchenAid.“
Tak hurá do Utrechtu!
Proč to celé vlastně?
Fyzická aktivita přispívá k uvolňování endorfinů a endorfiny, hormony štěstí, pomáhají zlepšovat naše duševní zdraví. Snižují stres a pomáhají zahnat pocity úzkosti. Fyzický pohyb zvyšuje sebedůvěru a prospívá v mnoha dalších oblastech života. Užijte si radost z pohybu. Prospějete tím sobě a můžete motivovat i další.