Přidejte se – 1 000 kilometrů pro duševní zdraví

Autor: Věrka

V týdnu od 16. do 22. října 2023 vyrazte ven na procházku nebo si zaběhat. Kdekoliv. Pomůžete tím sobě i druhým.

Společně s Vámi chceme urazit vzdálenost, která odpovídá trase do italského Terstu a zpět. Psychiatr Franco Basaglia zde před padesáti lety spustil přeměnu systému ústavních zařízení na komunitní služby a změnil tak pohled na péči o lidi s duševním onemocněním. O terstském systému si můžete přečíst v publikaci Terst | FACT | Otevřený dialog, kterou vydal Fokus ČR

Zážitky a fotky na sítích

Nainstalujte si do telefonu aplikaci Relive (je zdarma) a přidejte se do výzvy „1 000 kilometrů pro duševní zdraví“. Sdílejte zážitky, výhledy, zkušenosti, nesnáze i radosti z cest s fotkami či videi na sítích s hashtagem #1000kmprodusevnizdravi

Jak se popasovat s apkou Relive najdete na tomto videu: 

Užijte si radost z pohybu

Fyzická aktivita přispívá k uvolňování endorfinů a endorfiny, hormony štěstí, pomáhají zlepšovat naše duševní zdraví. Snižují stres a pomáhají zahnat pocity úzkosti. Fyzický pohyb zvyšuje sebedůvěru a prospívá v mnoha dalších oblastech života. Užijte si radost z pohybu. Prospějete tím sobě a můžete motivovat i další.

Dojděte si pro stylovou placku a samolepku 

Připravili jsme pro Vás drobné odměny za Vaše úsilí. Dojděte si pro ně na zajímavá místa na jihu Čech. Je libo kávu v Budějovicích? Nebo byste raději do historického centra Krumlova? Co si dát sváču na cestou z Kletě? Nebo byste raději skvělý quiche v parku Červeného Dvora? Mrkněte na mapu a vyrazte. 

Tady všude na Vás čekají parádní placky a samolepky. Najdete je u sbírkových pokladniček, do kterých můžete přispět. Vybrané peníze poputují na vybavení na aktivity pro lidi s duševním onemocněním, kterým pomáhá FOKUS České Budějovice. FOKUS poskytuje sociální a zdravotní služby dospělým a dětem starším 12 let, aby mohli žít běžný život tam, kde to mají rádi. 

Vyrazte ven, zapněte apku #1000kmprodusevnizdravi, sdílejte fotky a zážitky na sítích a dojděte si pro stylovou placku.

Pošlete nám energii

Financování našich služeb je podobně dobrodružné jako pořádný výšlap. Na kopec, odkud je skvělý výhled (třeba na Terst), vede pěkně těžká trasa. Pošlete nám energii na náročnou cestu podpory lidí s duševním onemocněním na účet 573112309/0800. Do poznámky uveďte „DAR“ a kontakt na sebe. 

Děkujeme, že jdete společně s námi