FCF Budějce na turnaji v Neratovicích

Autor: Věrka

„Přes všechny nejistoty a peripetie, s patřičnou hrdostí, se chlubím úspěchem našeho fokusáckého fotbalového týmu FCF Budějce v turnaji v Neratovicích konajícího se 19.12.2022,“ píše na úvod Kristýna Möhwaldová z FOKUSu České Budějovice. 

Zleva v horní řadě: Bára, Kristýna, Michal, Petr. A vlevo dole Pavel.

Kristýna je vedoucí chráněného bydlení ve FOKUSu a společně s pár dalšími nadšenci založila na jaře 2022 FSK, čili FOKUS sportovní klub. Fotbal je vlajkovou lodí, hned v závěsu se drží ping-pong. Věříme, že časem se přidají další sportovní aktivity.

„Abych nechodila dlouho okolo horkého křesla. Tedy. Umístění – 7. místo. 2 remízy. 4 góly – z toho tři Michal, jeden Pavel. Nespočet ubráněných gólů našeho skvělého gólmana Petra,“ upřesňuje Kristýna. 

UNITED WE STAND, DIVIDED WE FALL 

FCF Budějce se tradičního předvánočního turnaje v Neratovicích zúčastnil poprvé. Navázal tak na zkušenosti z léta, z mezinárodního fotbalového utkání Easi Cup v Pelhřimově.

Ambice týmu slovy spoluhráče Petra byla: „Naším cílem je neskončit na třeba dvacátém místě z osmi týmů.“ Této mantry se držel celý tým. A vyšlo to!“ doplňuje Kristýna Möhwaldová, která nedávno předala pomyslnou štafetu v organizování FSK Báře Vopelkové. 

Zájemci o sportování jsou vítáni. Stačí přijít 5. ledna či kterýkoliv další čtvrtek, vždy v 15:30 hodin, na cyklostezku u Kauflandu v Č. Budějovicích. Začíná se 30 minutami pohybové aktivity (Nordic Walking a jiné), pak kdo chce pokračovat, tak fotbal.

Kontakt na Báru Vopelkovou: tel. 774 983 262,  e-mail sportovani@fokus-cb.cz 

„Nechť výzvou pro nás zůstává šířit dobré jméno POHYBU. Neboť pohyb a duševní zdraví, když chceš, jedním může být!“ říká na závěr Kristýna Möhwaldová z FOKUSu České Budějovice