Literatura žije, autorské čtení klientů

Autor: Věrka

Ve čtvrtek 28. dubna 2022 bude od 16.30 hodin součástí festivalu Literatura žije autorské čtení literárních děl lidí, které podporuje FOKUS České Budějovice. Skládáte básně či píšete prózu a jste naším klientem? Láká Vás přednést svoje díla menšímu publiku a zažít přátelskou atmosféru? Máte příležitost na letošním festivalu. 

Jak se přihlásit

Přihlaste se nejpozději do pondělí 18. dubna 2022 (včetně), pokud možno pošlete i několik ukázek svých textů. Ozvěte se buď rovnou sami na e-mail fokusoviny@fokus-cb.cz, nebo třeba skrze pracovníky FOKUSu, se kterými jste v kontaktu. 

Ve středu 20. dubna ve FOKUSu vybereme autory a do pátku 22. dubna je oslovíme, domluvíme se na podrobnostech k předčítání na festivalu. 

Jak autorské čtení probíhá 

V minulých letech probíhalo autorské čtení na dvorku Literární kavárny, nynější název je Kavárna Kabinet, adresa Nová 1870/3, České Budějovice (kousek od Polikliniky Sever).

Obvykle jsme se domlouvali se 4 – 6 spisovateli z řad našich klientů, kteří měli vyhrazený čas podle své potřeby a v závislosti na tom, kolik lidí předčítalo (celkový čas na čtení všech je hodina dohromady). Je možné přednést i jen jednu svou báseň, pásmo více básní, krátkou povídku či část textu své prózy. 

Sejdeme se obvykle cca hodinu před začátkem akce na místě, domluvíme se, kdo by potřeboval kolik času atd. Buď pracovník z FOKUSu, nebo někdo z organizátorů festivalu, akci uvede a pak už začne číst první, druhý… 

Přátelská atmosféra v obecenstvu

Obecenstvo bývá v mírném počtu, atmosféra přátelská a vlídná. Akce je proto vhodná pro ty, kteří by třeba chtěli vyzkoušet čtení svých děl poprvé a sbírají odvahu, stejně jako pro čtenářské matadory, kteří by rádi znovu sdíleli své texty s dalšími lidmi.