Nabídka autorského čtení pro klienty

Autor: Věrka

Ve čtvrtek 9. září 2021 bude od 16 hodin součástí festivalu Literatura žije autorské čtení literárních děl lidí, které podporuje FOKUS České Budějovice. Skládáte básně či píšete prózu a jste naším klientem? Rádi se s Vámi domluvíme a můžete se též zúčastnit. 

V minulých letech probíhalo autorské čtení na dvorku Literární kavárny v Nové ulici v Č. Budějovicích (kousek od Polikliniky Sever). Obvykle jsme se domlouvali se 4 – 6 spisovateli z řad našich klientů, kteří měli vyhrazený čas podle své potřeby a v závislosti na tom, kolik lidí předčítalo (celkový čas na čtení všech je hodina dohromady). Je možné přednést i jen jednu svou báseň, pásmo více básní, krátkou povídku či část textu své prózy. 

Sejdeme se obvykle cca hodinu před začátkem akce na místě, domluvíme se, kdo by potřeboval kolik času atd. Buď pracovník z FOKUSu, nebo někdo z organizátorů festivalu, akci uvede a pak už začne číst první, druhý…

Obecenstvo bývá v mírném počtu, atmosféra přátelská a vlídná. Akce je proto vhodná pro ty, kteří by třeba chtěli vyzkoušet čtení svých děl poprvé a sbírají odvahu, stejně jako pro čtenářské matadory, kteří by rádi znovu sdíleli své texty s dalšími lidmi.

Prosím, pokud máte zájem se aktivně zúčastnit, ozvěte se Věrce Michalicové, 733 521 183, v.michalicova@fokus-cb.cz. Buď rovnou sami, nebo třeba skrze pracovníky FOKUSu, se kterými spolupracujete.

Je to prima příležitost, tak neváhejme a užijme si ji…