Poděkování za přízeň a přání všeho dobrého o Vánocích i v novém roce

Autor: Věrka

Milí dárci, dobrovolníci, spolupracovníci a všichni Vy, kteří s námi podporujete lidi s vážným duševním onemocněním,

děkujeme Vám za přízeň v letošním roce, moc si toho vážíme. Je Vás rok od roku více.

SPOLU S VÁMI jsme mohli nabídnout odbornou pomoc a podporu cca čtyřem stům klientů. Každému individuálně, na míru, podle jeho potřeb a tam, kde je doma. Od Týna nad Vltavou až dolů k hranicím s Rakouskem. Ve městech, na vesnicích i na samotách. Těm, co mohli dorazit k nám, jsme byli „k ruce“ v Sociálně terapeutické dílně v Českých Budějovicích a Českém Krumlově. SPOLU S VÁMI jsme podporovali naše klienty i v Bydlení K-Pax (chráněné bydlení).

Sousloví „SPOLU S VÁMI“ myslíme vážně.

Mnohé intervence u klientů jsme mohli podniknout díky ochranným prostředkům, které jste nám darovali. Schůzky u klientů jsme domlouvali mobilními telefony, které jsme od Vás dostali poměrně rychle, když nám ty stávající jeden po druhém začaly odcházet. Stejně tak jsme díky Vám mohli pořídit počítače, když naše staré nezvládaly on-line práci.

SPOLU S VÁMI jsme více rozjeli terénní psychiatrickou službu. Máme nyní terénní psychiatrické sestry a psychiatra. V případě, že se někomu zhorší zdravotní stav, nemusí čekat na termín u svého lékaře a riskovat další zhoršování či hospitalizaci.

Děkujeme také Vám, dobrovolníkům, kteří jste v průběhu roku věnovali svůj čas a energii našim klientům. Při setkáních, rozhovorech, procházkách, společném tvoření… Jste pro ně mostem do společnosti a k hezkým mezilidským vztahům.

Je toho mnohem více, co jsme SPOLU S VÁMI mohli dělat. Rádi se budeme SPOLU S VÁMI angažovat ve prospěch lidí s duševním onemocněním i příští rok. Budeme rádi za Vaši přízeň a podporu i nadále.

To, jak vnímáme sebe a svět kolem nás, je z velké míry o úhlu pohledu. 

Přejeme Vám pokojné a radostné svátky. V novém roce všechno dobré a zdraví fyzické i duševní. A dobrý úhel pohledu…

Tomáš Trajer a tým pracovníků FOKUSu České Budějovice