Služby

Duševní onemocnění prožije v České republice každý rok přibližně každý čtvrtý člověk (výzkum Národního ústavu duševního zdraví). 

Komunitní tým (podpora klientů v terénu)

Služba sociální rehabilitace. Komunitní tým působí na celém území okresů České Budějovice a Český Krumlov. Zde najdete mapu působnosti týmu. 

V Českých Budějovicích i v Českém Krumlově programy denních aktivit a setkávání. 

BYDLENÍ K-PAX (chráněné bydlení)

Bydlení K-PAX aneb chráněné bydlení pro lidi s duševním onemocněním. Dva objekty v Českých Budějovicích s celkovou kapacitou 15 lůžek. 

Skupina pro mladé ve věku 14 – 26 let 

Jednou týdně, vždy ve středu odpoledne. Procházky, kavárna, deskovky, pokec. V Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. Přijď za námi. 

Co dělat, když potřebuji pomoc pro sebe nebo pro někoho blízkého

Tady se dozvíte více informací o možnostech pomoci FOKUSu. 

👉 Možná jste dítě 12+ nebo dospívající. Nebo dospělý. A nebo máte ve svém okolí člověka, pro kterého hledáte odbornou pomoc.

👉 Možná Vám nerozumí Vaše rodina či blízcí. Můžete mít problémy doma, ve škole či v práci. Třeba máte zkušenost se sebepoškozováním.

👉 Nebo řešíte bydlení, zaměstnání, finanční potíže, zajištění sociálních dávek. Dělá Vám potíže jednání na úřadech, nákup v obchodě.

👉 Můžete mít rezervy v zajištění chodu domácnosti. Možná Vám chybí společenský kontakt a hledáte, jak naplnit svůj volný čas…

Další možnosti pomoci:

Potřebuji se (anonymně) poradit v on-line prostoru

Na webu Stopstigma.cz v sekci Poradna můžete pokládat otázky z oblasti duševního zdraví a nemoci. Odpoví Vám odborníci, včetně těch, kteří se sami z duševní nemoci zotavují. 

Rychlá psychologická pomoc. Aplikace do mobilu 

Česká mobilní aplikace Nepanikař, která je zdarma ke stažení a užití. Má sedm základních modulů: deprese, úzkost/panika, sebepoškozování, myšlenky na sebevraždu, moje záznamy, poruchy příjmu potravy a kontakty na odbornou pomoc. Více informací najdete na webu nepanikař.eu, vč. odkazů na stažení aplikace do mobilu. 

On-line poradna zvláště pro mladé lidi

Chat poradna je k dispozici PO – PÁ vždy v čase 16 – 20 hodin. E-mail poradna je k dispozici nonstop, odpověď čekejte nejpozději do 7 dnů od odeslání. Tyto on-line poradny provozuje projekt Nepanikař, najdete je na tomto odkazu

Svépomocné skupiny v Českých Budějovicích 

V jejich prostředí lze vzájemně sdílet a inspirovat se od těch, kteří procházejí podobnou situací. 

Podpora od dobrovolníků 

Ze svého volného času věnují např. hodinu týdně podpoře klientů. Popovídání, procházka, kavárna, angličtina apod.