Staňte se dobrovolníkem

Dobrovolníci jsou lidé, kteří ze svého času věnují např. 2 hodiny týdně na pomoc lidem, kteří to potřebují. Staňte se dobrovolníkem i Vy! Dobrovolnictví je normální.

Dobrovolnictví ve FOKUSu České Budějovice může vypadat např. takto:

* Můžete se pravidelně 1x za týden scházet s některým z klientů. To, co mu můžete nabídnout, je aktivní naslouchání a popovídání, společně strávený čas. Třeba v kavárně, formou procházky po městě či menšího výletu do přírody.

* Pokud jsou Vám bližší aktivity s menší skupinou klientů, pak můžete věnovat svůj čas a energii činnostem v Bydlení K-PAX (chráněné bydlení). Tady můžete podporovat klienty při společném vaření, volnočasových činnostech, menších výletech apod.

* Další možností je setkávání s menší skupinou klientů v Sociálně terapeutické dílně. Tady můžete být podporou pracovníkům při opravdu různých činnostech a aktivitách dílny. Ať už se jedná o výuku angličtiny pro začátečníky a pro pokročilé, trénování paměti, spolupráci při vedení tiffany dílny, kreativním vyrábění všeho možného od ubrouskové techniky až po práci se dřevem), podporu klientů formou rozhovoru atd.

* Pokud byste se chtěli zapojit do činnosti FOKUSu, ale práce s lidmi Vám činí potíže, potřebujeme také šikovné muže na pomoc s různými opravami, přivrtáním poliček apod. Neboť velká část pracovníků jsou ženy… 

* A nakonec je zde i výzva pro ženy, které by chtěly manuálně podporovat FOKUS a patřit do našeho týmu. Rádi bychom posunuli šití tašek a dalších látkových výrobků, které bychom využili pro propagaci. Jen nám chybí šikovné a ochotné ruce, které by pomohly.

No a jestli se už, už chcete hlásit, tak zde je kontakt. Dobrovolníky má u nás na starosti Věrka Michalicová, dobrovolnici@fokus-cb.cz, telefon 733 52 11 83. Pokud budete psát e-mail, napište na sebe prosím i telefon (kvůli jednoduššímu domluvení nezávazné informační schůzky). 

Dobrovolnictví je realizováno ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Diecézní charity České Budějovice. Dobrovolnické centrum zajišťuje vstupní školení, potřebnou administrativu, pojištění a supervize dobrovolníků.